Leden 2010

Korálky

19. ledna 2010 v 16:37 | Marky4 |  Moje fotky
Jsem nemocná a tak jsem včera začala jen tak navlíkat korálky na nit. Ustřihla jsem ji tak dlouhou, že jsem ji ani nenapla, když jsem měla v každé ruce jeden konec. Prvně jsem nevěděla co s tím, ale pak mě napadlo, že to vyfotím. Prvně jsem vyfotila tuhle spirálu a potom mě to popadlo, tak jsem fotila ještě dál.


Přísloví vědecky

5. ledna 2010 v 17:00 | Marky4 |  Hádanky
Asi to tak úplně nepatří do téhle rubriky, ale je to taky tak trochu hádanka.

1. Chemická sloučenina vodíku s kyslíkem, jež produkuje minimálně bellů, působí erozí na vrstvy hornin, uložených podél její trajektorie.

2. Abundance šelem z čeledi Canidae přivodí exitus hlodavce z čeledi Leporidae.

3. Více než jednou, ale méně než třikrát urči velikost fyzikální či chemické veličiny a méně než dvakrát, ale více než nulkrát použij způsobu obrábění, jímž se části materiálu od sebe oddělují.

4. Subjekt A, jenž vyvíjí úsilí o vytvoření svislého či úklonného díla ústícího na povrch a determinujícího subjekt B, sám opíše dráhu ve zmíněném díle ústící.

5. Kdo odolává pokušení nepodlehnout touze nechat dřímat vlastní energii, bývá obklopen chlorofylem.

6. Ztráta prostorového vnímání není na závadu suverenitě nad osobami touto ztrátou ještě více postiženými.

7. Na místě, nacházejícím se v bezprostřední blískosti zařízení, sloužícího k instalaci světelného zdroje, dopadá minimální počet paprsků ze zdroje se šířících.

8. Při nadměrném zvyšování pohybu dolních končetin ve značném časovém rozpětí za účelem dosažení naplnění sloučeninou vodíku a kyslíku křivule s držadlem dojde jednoho dne k uvolnění molekul spojujících tuto křivuli s oním držadlem, čímž se jmenovaný předmět rozdělí na dva segmenty.

9. Při poklesu produktivity práce na nulu se projeví totální nedostatek kruhového pečiva, způsobujícího obezitu obyvatelstva.

10. Náraz akustických vln, šířících se ze zdroje v lidském hrdle, se odrazí od bariéry kompaktní hmoty a síla i kvalita zpětné vlny je adekvátní původnímu impulsu.

11. Odolnost rostliny, opatřené žahavými chloupky, vůči poklesu teploty pod 273,14 Kelvinů je dokonalá.